Burak Balli Şiir Terapi Projesi 2015 Yilina Damgasini Vurdu

Burak Ballı Şiir Terapi projesi Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan hükümlü ve tutuklu mahkumlara, Adalet Bakanlığı Cezaevi Personellerine, Milli Eğitim Bakanlığı Orta ve Lise öğrenimi gören öğrenci ve öğretmenlere, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Teşkilatı mensuplarına birçok il ve kurumda yaklaşık 150 bin kişiye yönelik gerçekleştirilmiş olan Burak Ballı Şiir Terapi uygulaması 2014 – 2016 yıllarında bir örnek ve Türkiye’de bir ilk olması açısından aşağıda özetlenen proje taslağına göre tadil edilmiş bir program olarak uygulanmıştır.

Gelecek Zamana Umut Taşıyoruz Şiir Terapi projesi Türkiye’de bir ilk olması açısından Şair Yazar Şiir Terapisti Burak Ballı tarafından hazırlanmış ve birçok il ve kurumda uygulanmıştır. Projeye ilk olarak Adana Kürkçüler Cezaevi’nde başlandı. Projenin geri dönüşümü, bir hatıra ormanı oldu. Kürkçüler Cezaevi’ndeki mahkûmlarla bir hatıra ormanı oluşturuldu . Adana ilinden sonra Gaziantep, Osmaniye, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Bursa, İzmir Antalya olmak üzere birçok ilde Şiir Terapi programları yapıldı. Yaklaşık 20 bin mahkum Şiir terapi programlarına katıldı.

İzmir Ankara ve Adana Polis Teşkilatı olmak üzere birçok Üniversite ve Eğitim kurumunda Şiir Terapi Projesi gerçekleştirildi.

Amacımız; ülkemizin güzide insanlarının birlikte barış, sadakat ve sağduyu içerisinde katkılarının artarak sürdürülmesi hedefini, kamuoyuna tanıtabilmektir.

Leave a Reply