ADALET BAKANLIĞI CEZA İNFAZ KORUMA MEMURLARINA BURAK BALLI ŞİİR TERAPİSİ

Burak Ballı Adalet Bakanlığı Cezaevi İnfaz Koruma Memurları’na İstanbul Sulhi Dönmezler Eğitim Merkezi’nde Şiir Terapi projesi gerçekleştirdi.

Gelecek Zamana Umut Taşıyoruz projesi kapsamında 21. Yüzyılın Şiir Terapisti Şair Yazar Burak Ballı Adalet Bakanlığı Cezaevi İnfaz Koruma Memurlarına İstanbul Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezler Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda Şiir Terapi programı gerçekleştirdi. Şair Yazar Ballı Şiir Terapisi için hazırlamış olduğu görsel sunularla şiirlerini seslendirdi. Duygulu anlar yaşayan Ceza İnfaz Memurları memnuniyetlerini dile getirerek yapılan etkinlikten ötürü Eğitim Merkezi Başkanı Oğuzhan Maden’e teşekkür etti.

Şiir Terapi programının farklı bir uygulama olduğunu ifade eden Eğitim Merkezi Başkanı Oğuzhan Maden “Psiko-sosyal birimimizle de bu tür etkinlikler ve eğitim çalışmaları yapıyoruz. Tüm bu etkinliklerin personellerimiz üzerinde çok olumlu etkileri var. Bu organizasyonlar eğitime katılan personellerimizde iç huzuru arttırmaktadır” dedi. Program sonrasında Burak Ballı’ya Cezaevindeki hükümlülerin yapmış olduğu el yapımı çini ve kalem Hulusi Sağır tarafından takdim edilmiştir.

Gelecek Zamana Umut Taşıyoruz Şiir Terapi projesi Türkiye’de bir ilk olmasıyla birlikte Şair Yazar Şiir Terapisti Burak Ballı tarafından hazırlanmış ve birçok il ve kurumda uygulanmıştır. Projeye ilk olarak Adana Kürkçüler Cezaevi’nde başlandı. Projenin geri dönüşümü, bir hatıra ormanı oldu. Kürkçüler Cezaevi’ndeki mahkumlarla bir hatıra ormanı oluşturuldu. Adana İli’nden sonra Gaziantep, Osmaniye, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Bursa, İzmir ve Antalya olmak üzere birçok ilde Şiir Terapi programları yapıldı. Yaklaşık 17 bin mahkum Şiir terapi programlarına katıldı.

İzmir, Ankara ve Adana Polis Teşkilatı olmak üzere birçok Üniversite ve Eğitim kurumunda Şiir Terapi Projesi gerçekleştirildi.

Amacımız; ülkemizin güzide insanlarının birlikte barış, sadakat ve sağduyu içerisinde katkılarının artarak sürdürülmesi hedefini kamuoyuna tanıtabilmektir.

Leave a Reply